Színia

A magyar ház mágikus titka

2990Ft Szállítási költség info shipping cost

A könyv előzéklapján tulajdonosi név szerepel.

Elfogyott

  • Példány állapota:
  • Kiadó: Örökség Könyvműhely
  • Kiadás éve: 2005
  • Nyelv: magyar
  • Oldalak száma: 176

Van egy álmom…
Ebben az álomban Magyarországon olyan házak épülnek, amelyből teljesen egyértelműen kiderül egy idegen számára, hogy csakis Magyarországon járhat.

Ezek a házak őseink tudása alapján, természetes anyagokból, a magyar térrendezés jól bevált szabályai szerint készülnek, és jó bennük élni.

Ezek a házak nem mediterrán házak, nem alpesi faházak, nem kínai pagodák, és még csak nem is a kínai feng shui elveit követik.

Nekünk, magyaroknak ugyanis olyan magas szintű építészeti, térrendezési hagyományunk és jelképrendszerünk van, amely minden utánzást fölöslegessé tesz, és amelyben az idegen elvek meghonosítása csupán zűrzavart okoz.

Ebben a könyvben megtalálhatók azok az elvek, amelyek szerint őseink építkeztek, így az is kiderül, hogy a magyar ház szerkezete bizony olyan kozmikus alapokon és jelképrendszeren nyugszik, amelyek a Teremtés folyamatának valós ismeretéből születtek.

Nem véletlenül négyszögletes a házak alaprajza, nem véletlen az ablakok formája, osztása, nem véletlen a házak tájolása, a kapuk elhelyezése, és nem véletlen a különböző díszítések használata sem, ugyanis a magyar ház egy térbeli összetett rovásjel, amely a jelképek ismerői számára pontosan olvasható; olvasata pedig a legmagasabb rendű dolog, ami a földbolygón létezik, és amely így hangzik: ISTEN.

A magyar hagyományban is léteznek évezredek óta használt térrendezési szabályok, amelyek sokszor egybeesnek a kínai feng shui törvényeivel, de sokszor gyökeresen eltérnek attól. Magyarországon éppen ezért nem alkalmazható egy az egyben a kínai feng shui tanítása. Figyelembe kell venni a térelemzésnél többek között a magyar gondolkodásrendszert, világképet, és a magyar hagyományokat. Amikor a hagyomány megszületett, nagyon-nagyon régen, az emberek pontosan tudták, mit miért építenek éppen úgy, és nem másképp. Minden építészeti elem valamilyen máig működő szimbólum, amely az életet, az embert szolgálja. A ház nem egy rakás tégla és némi faanyag. A ház az ember testének folytatása, amely védi, és egyben összeköti a Világegyetemmel. Amennyiben tudjuk, hogyan építsük meg helyesen.

Friss könyvek a címlapról