Falvy Zoltán
A magyar zene története
700Ft
Szállítási költség
Elfogyott
- Példány állapota: közepes
- Kiadás éve: 1983
- ISBN: 9631769275
- Nyelv: magyar
- Oldalak száma: 147
Ének-zene szakköri füzetek 4.
A szakköri füzet célja, hogy a zene iránt érdeklődő tanulók figyelmét már az iskolai tanulmányok idején felhívja a magyar zenetörténet néhány alapkérdésére, és segítségével végigkísérhessék a magyar zene kialakulásának útját az első századoktól kezdve. Főként a régebbi korszakokkal foglalkozik, mert ezekről kevés összefoglaló írást lehet találni.
Az egyes fejezeteket szemelvényes kottapéldák és szemléltető illusztrációk egészítik ki. A zenetörténeti emlékeket a kottapéldák segítségével elő lehet adni, meg lehet szólaltatni. A kiegészítő képanyag a kort, a környezetet hozza közel, a régi életformát mutatja be, azt, amelyben a zene megszólalt, vagy amelyben a zene szolgáltatta a hátteret, de amely egyúttal a zene társadalmi hátterét is jelentette.
A zenetörténet tanulmányozásához elengedhetetlen a magyar népzene ismerete: a dokumentumok és a történeti folyamatok nagy része csak a népzene életén keresztül igazán zenetörténetivé.
Befejezésül a kötet a XX. század első évtizedeivel foglalkozik, melynek két nagy meghatározó egyénisége – Bartók Béla és Kodály Zoltán – tevékenységével átformálta a zenei tudatot, és döntő szerepet játszott a modern magyar zeneművészet, az újabb magyar zenetudomány és a tömegeket nevelő zenepedagógia megteremtésével.