Három visszaemlékezést tartalmaz a kötet. A történetet mesélők olyan, ma már idős emberek, akik ifjú vagy gyermekfejjel élték át a shoá borzalmait. Szemtanúi és áldozatai voltak annak a magyar belpolitikában és közéletben, a magyar állam által véghezvitt folyamatnak, amelyben 600 ezer ártatlan, magyar állampolgárságú zsidót mészároltak le. Az elbeszélésekből képet kapunk a két világháború közötti Magyarország atmoszférájáról is. A kötet utolsó írása Kőbányai Jánosé, aki a holokausztot, mint narratívát elemzi és értelmezi.