Mihályi Balázs

Román ​véderő Magyarország ellen

1190Ft Szállítási költség info shipping cost

Készleten

  • Példány állapota:

A ​Román véderő Magyarország ellen című kiadvány hiánypótló a maga nemében. A második világháborút megelőző évek román határerődítéseit eddig egy munka sem dolgozta fel ilyen részletekbe menően. Az 1937-ben kezdődött építkezésekkel Románia a Magyarország elleni háborús védekezésre készült. Az elképesztően magas költségekből megépült létesítmények a sors fintora folytán egyetlen puskalövés nélkül kerültek a magyar csapatok birtokába 1940-ben, a II. bécsi döntés eredményeként.

A könyv a tervezéstől egészen a részleges lebontásig nyomon követi a II. Károly román királyról elnevezett, a francia Maginot-vonal mintájára készült erődrendszer történetét. Részletesen foglalkozik a román–magyar háború lehetőségével, a szemben álló erők haditerveivel. A könyvben számos térkép és eddig soha nem publikált fotó található. A térképek segítségével felkereshetőek az egykori erődök maradványai.

A könyv szerzője, dr. Mihályi Balázs az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végzett térképész szakon 2003-ban. Diplomamunkájának címe Budapest ostromának térképészeti feldolgozása volt, amelynek eredményeként megszülető térképe az ostromról
több publikációban is megjelent, illetve a Hadtörténeti Múzeum állandó kiállításán is megtekinthető. Tanulmányait a Budapesti Műszaki Egyetemen folyatta alkalmazott térinformatikus szakon, illetve posztgraduális képzésben vett még részt ezzel párhuzamosan az ELTE-n. Hadtörténelemmel gyerekkora óta foglalkozik, fő kutatási területei: erődítések története és szerepe a Kárpát-medencében a XX. században, illetve Budapest ostroma (1944-45). Doktori fokozatát 2007-ben szerezte meg, amelyet megelőzően előbb távközlési, majd informatikai területen dolgozott és dolgozik jelenleg is.

  • Mihályi Balázs
  • 1

Friss könyvek a címlapról